Nekaj informacij o povečanju mišične mase

Zdravje in Lepota

povecanje-misicne-mase-3

Ne morete zgraditi velike zgradbe na šibkem temelju. In vendar mnogi ljudje poskušajo zgraditi veliko telo, ne da bi najprej poskrbelita temelje. Zato mnogi med njimi ne dobijo pravega povečanja mišične mase. Morate prvo zgraditi trdno podlago, da bi zgradili veliko telo. Mramornega kipa ne morete drobiti brez  marmorja. Ne morete črpati mišic, ki jih niste prvič niti zgradili. Povečati morate celotno mišično maso, preden jo lahko opredelite z specifičnimi vajami
Ne morete biti močni in veliki če začnete z vajami z veliko težo in dosti ponovitev  saj so uteži premočne. Potrebujete sestavljene vaje, nato regulirate  težko in postanete močnejši. Nato lahko izkoristite to moč, da naredite vaje s težjo težo, da oblikujete mišice. Lahko pridobite mišice, tako da skočite naravnost v vaje z visoko težo. Ampak ne boste zgradili največje količine mišične mase, ki jo lahko zgradite v najkrajšem možnem času. Sčasoma se boste zataknili, ker nikoli niste zgradili temeljev. Tukaj veliko ljudi začne kriviti njihovo genetiko ali starost. Tukaj ljudje pričnejo kupovati več dodatkov. Tu začnejo razmišljati o anaboličnih steroidih. Pomanjkanje izkušenj, da vidijo, da je pod vprašanjem njihovo usposabljanje, saj niso uspeli najprej zgraditi trdnih temeljev za pridobivanje mišične mase. Večina ljudi je zadovoljna s tem, kako izgleda po usposabljanju za moč. Nekateri želijo bolj estetiko. Toda vedno se začne z izgradnjo trdniih temeljev.

Najboljši bodybuilderji, ki so kdaj obstajali, so bili močni. Vedeli so, da  večja moč pomeni več mišic. Povečajte svoj Squat, Bench Press in Deadlift. Vaša skupna mišična masa se bo povečala, ker je moč velikost. Dodajajte teže. Pozabite na mišico in bolečino. Namesto tega se osredotočite na dodajanje teže ter vsakič poiskusite dvigniti več kot prejšnjič. Boste postajali močnejši, kar bo povečalo vašo celotno mišično maso. Če danes ne dvignete več kot prejšnji mesec ali leto nazaj, pomeni, da  ne povečujete mišic. Delajte vaje, pri  katerih deluje več mišic ob istem času hkrati. Boste lahko dvigovali težje uteži, ki bodo sprožile večjo rast mišic. Uporabljajte proste uteži, ki niso pritrjene na stroje. Povečajte frekvenco. Čim pogosteje trenirate mišico, bolj jo sprožite, da raste. Bolj ko delate vajo pravilno, hitreje se vaša tehnika izboljša in težje uteži lahko dvigujete.

Vaše mišice morajo iz vaših vaj izterjati, da bodo močnejše in večje, da se bo povečala mišična masa. Ne morejo se obnoviti, če  vsak dan trdo delate. Tudi vaš um, pravtako kot mišica potrebuje odmor. Vzemite tri do štiri dni počitka na teden. Pomagajte mišicam pri pridobivanju hrane, vode in spanja.

Jejte več. Vaše telo uporablja hrano za vadbo in za obnovitev mišic. Vaše mišice ne morejo obnoviti in rasti, če pride do pomanjkanja hrane. Večina  potrebuje vsaj 3000 kcal / dan za izgradnjo mišic. Jesjte beljakovine. Vaše telo uporablja beljakovine za izgradnjo novih mišic in obnovo poškodovanega mišičnega tkiva po vadbi ter s tem omogočajo povečanje  mišične  mase. Potrebujete 2,2 g proteina na kilogram telesne teže (1 g / lb), da bi povečali okrevanje mišic in zgradili mišice. Mišične  mase  ne morete povečati v treh mesecih, saj je potreben čas za izgradnjo mišic. Večina  na teden pridobi 0,25 kg / 0,5 l  mišice, če naredi učinkovit program usposabljanja in dobro je. Ne morete pridobiti mišic hitreje od tega. Potrebno je leto, da dobite 12kg pustih mišic in opazite dramatične spremembe na sebi. Zato je doslednost ključna. Vaše mišice shranjujejo glikogen, da bi spodbudili vašo vadbo. Glikogen se veže na vodo, ki povzroča zadrževanje vode in popoln videz. Ta teža vode poveča telesno maso. Ampak to ni čisto mišično tkivo. Toda v povprečju lahko pričakujete, da boste v prvem letu pridobili približno 1 kg telesne mase mišic na mesec pri učinkovitem programu usposabljanja.
Večina mišične rasti se bo zgodila v prvih treh letih. Več moči in mišic imate, težje pridobiti več. To je zakon zmanjševanja donosnosti – potrebno je več dela, da bi dobili več, in donos je manjši. Na srečo so koristi lažje vzdrževati mišice in se po prekinitvi vrniti hitreje nazaj. Ne morete pridobiti več kot 1kg  mišične mase na mesec. To je človeška genetska meja.

Mišični potencial

Vaša največja mišična telesna masa je odvisna predvsem od vaše višine in kostne strukture. Visoki ljudje lahko zgradijo več mišične mase kot kratki ljudje. Casey Butt Phd je pripravil formule za določitev največje količine mišične mase, ki jo lahko naravno pridobite. Njegova raziskava temelji na velikosti mišic top bodybuilderjev, preden so obstajali anabolični steroidi.
Raziskave temeljijo na dosežkih najboljših bodybuilderjev, ki so kdaj obstajali, vključno z Reg Parkom. Zato je nerealno pričakovati pridobivanje toliko mišične mase. Ti dvigalci so imeli boljšo delovno etiko in genetiko kot ostali, sicer ne bi postali prvaki. Zato bodite ponosni, če dosežete 90% vašega mišičnega potenciala v slabem stanju.

Res je, da so se metode usposabljanja in prehrane izboljšale. Ljudje danes pridobivajo moč in mišice hitreje kot v času Reg Parka. Toda človeška genetika se ni spremenila – še vedno obstaja omejitev, koliko mišic lahko naravno pridobite. In še vedno je odvisno predvsem od vaše višine in velikosti okvirja.

Mišična oblika

Vaša genetika določi obliko mišic. Ljudske mišice drugače izgledajo zaradi istega razloga, ker tudi obrazi izgledajo drugače. Velikost mišic in mišično maso lahko povečate z dvigovanjem težkih uteži. Ampak ne morete spremeniti svoje oblike, ker ne morete spremeniti svoje genetike. Upoštevajte, da ne morete izolirati delov mišice. Ne gre delati spodnjega ali zunanjega bicepsa ali notranjega prsnega koša. Delaš celo mišico ali pa ne. Kaj lahko storite je, da povečate celotno velikost mišice, tako da izpolnite več. To počnete tako, da dvigujete težke uteži in uživate več hrane. Le tako boste povečali mišično maso. Ne poskušajte videti kot slaven ali model. Vsak je zgrajen drugače, kot je že pojasnjeno. Vaša genetika določi obliko mišic. Torej, če nimate enake velikosti okvirja, dolžine udov kot je ta zvezda ali model, ne boste mogli enako ustvariti videza.In potem so steroidi. Igralci so v tesnem času. Postanejo starejši, vendar morajo še vedno videti močno. Njihova plača je odvisna od velikega dela njihovega izgleda. Konkurenca je visoka. To naredi steroide mamljive. Toda malo jih je odprtih o uporabi steroidov- ne želijo imeti težav ali razočarati svojih oboževalcev.

Pomembnejše – ne poskušajte videti kot nekdo drug. Zgradite boljše telo, zaradi katerega bi drugi ljudje želeli videti vas kot vas. Naredite to tako, da najprej povečate svojo moč in mišično maso, nato pa spustite telesno maščobo.