Kako prilagoditi in popraviti stari pisarniški stol

Razen, če imate žep poln denarja, se lahko pisarniški stol, ki uteleša privlačne in udobne besede, sliši kot sanje. Namesto, da preživljate slabo-voljne dneve, ko ste na poti za novega, poskusite poosebiti tistega, ki ga imate in preverite, če se bo vaš duh podaljšal dokler se en dan ne bodo uresničile vaše sanje. Pisarniški stol si lahko uredite kar doma. Vsaka hiša ima v svoji delavnici vse kar je potrebno za dobro in učinkovito priredbo pisarniškega stola.

Resultado de imagem para office chairs

  1. Dodajte nova kolesa:

Ni pomembno, ali je vaš pisarniški stol star ali nov, večina jih ima kolesa, ki omogočajo enostavno gibanje po prostoru. Če jih zamenjate, lahko naredite bolj gladko drsenje in dodate malo barve. Če vaš pisarniški stol nima koles, je zdaj pravi čas, da jih dodate. Vse vrste in velikosti so popolne, ne glede na vašo estetiko.

  1. Pobarvajte stol:

Čeprav zamisel o uničenju barve na pisarniških stolih zveni malo brezobzirno, obstajajo posebne barve za stole, ki ustvarjajo trajne rezultate. Barve lahko kupite za tkanine, plastiko in drugo. Čipka ali volna sta odlična alternativa za tiste, ki bi radi naredili svoj stol zanimiv.

  1. Oblazinite stol:

Pred tem smo govorili o ponovnem oblazinjenju tega pohištva. To ni tako zapleteno, kot si lahko mislite in dejansko dobite rezultate s petimi zvezdicami. Videz lahko primerjate z drugimi tkaninami v prostoru, s čimer ustvarite koheziven videz, ki lahko prinese vaš prostor skupaj v trenutku.

  1. Vzglavnik / Lumbalna podpora:

Nekateri pisarniški stoli se pravzaprav nimajo kvalitetne lumbalne podpore ali vzglavnika. To ne pomeni, da so oblečeni sami po sebi, ampak pomeni, da način, kako sedite v njih, resnično ne dela veliko za vas. Osebno uporabljamo staro stolnico Herman Miller in čeprav izgleda super,  je zanič za podporo. Imamo vzglavnik, ki se preklopi naprej in nazaj od zadaj do spodnjega dela vaše zadnjice. Čeprav zna biti slaba lumbalna podpora velika težava, si lahko pri našem podjetju naročite rešitev v obliki vzglavnika za samo 7€.

  1. Podstavek za noge:

Pogosto se pisarniški stoli ne prilagajajo in še vedno ne delujejo z višino vaše mize (če hočete roke spraviti pod vašo mizo). Poskusite dodati oporo za noge, da iztegnete kolena in gležnje, tako se bo vaš stol zdel popolnoma nov in kot stara baseball rokavica, vlomljena in še vedno močna!

Kolikokrat ste prešli isto rutino, ko iščete pisarniški stol? Ponavadi pogledate v katalog in ga naročite, ter molite, da se boste počutili dobro in  da bo dobro izgledal v vašem prostoru. Ali pa lahko zapravite cel dan, da iščete stol, ki ga boste kasneje hranil v skladišču. Obe možnosti imata svoje prednosti, pa tudi pomanjkljivosti. Obstaja več morda bolj nejasnih možnosti, ki so vam na voljo, zato nikar ne obupat. Prva je presenetljiva ter nova knjiga, ki jo je napisal Phaidon, imenovan taksonomija pisarniških stolov. Ta je točno takšna, kot pravi naslov, analitična razčlenitev različnih stolov in njihova zgodovina. V razponu od 1840-ih do danes lahko objektivno brskate po največjih obstoječih stolih. Ne glede na to ali iščete čudovit stol Eames iz prejšnjega stoletja ali sodoben stol, ki izgleda kot da je pravkar pristal iz lune, je ta knjiga vaš vodnik. Obstaja več kot osupljivih 400 ilustracij, ki vam pomagajo pri iskanju popolnega stola. Priporočamo vam, da si najprej preberete članek,  zožite izbor in take se boste zlahka odločili.

Druga metoda za lov na popoln pisarniški stol je branje komentarjev. Ugotovili smo, da veliko ljudi, ki išče nov stol, ne porabi veliko časa za branje komentarjev. Zanimivo je, da smo vsi prebrali navodila za našo tehnično opremo, vendar ne toliko za pohištvo. Nekateri naši najljubši komentarji obstajajo na YouTubu, ki jih je objavil širok krog ljudi iz strokovnih virov za pregledovanje, na lastnih računoih iz prve roke. Če iščete vsaj pol popularen stol, boste zagotovo našli nekaj videoposnetkov, ki jih boste podrobneje razumeli in preučili. Prednosti gledanja Youtuba pogosto pomeni, da ne boste le videli več rzličnih kotov stola, ki jih včasih delniške podobe ne kažejo preveč dobro, temveč tudi vidite ljudi v njih in interakcijo z njimi, kar je lahko zelo koristno, če poskušamo dobiti občutek razmerja med telesom in pisarniškim stolom.